BURSA YENİŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“YETİM VE ÖKSÜZLERE GÖNLÜMÜZDE YER AÇALIM ” PROJESİ

 “YETİM VE ÖKSÜZLERE GÖNLÜMÜZDE YER AÇALIM ” PROJESİ

             Bursa  İli Yenişehir İlçesinde yetim ve öksüz çocukların öncelikli olarak tespit edilmeleri, bu çocukların maddi,manevi, sosyal ve kültürel yönden desteklenmesi amaçlanmaktadır. İlçemizdeki yetim ve öksüz çocukların tespit edilip okullar aracılığı ile peryodik zaman dilimlerinde çeşitli faaliyetler gerçekleştirmek bu çocukların toplumla ve çevreleri ile kaynaşmalarına sağlamak, kendilerini yalnız ve terkedilmiş his ve duygularından uzaklaştırmak, böylece bu çocukların huzurlu, mutlu, başarılı bireyler olarak toplumda ve çevrelerinde yer edinmeleri amaçlanmaktadır.

Proje sayesinde, Yenişehir ilçesindeki yetim ve öksüz çocuklarının ihtiyac duyduğu sevgi, ilgi,merhamet duygularında eziklik giderilecek.Toplum ve çevresi ile barışık yaşamaları sağlanmış olacak.Kötü niyetli insanların ağına düşmekten korunmuş olacak.Kendilerine değer verildiğinin farkına varmaları sağlanmış olacak.

Proje kapsamında yapılan ilçemizdeki yetim ve öksüz öğrenciler tesbit edilerek aileler ziyaret edilmiş ve gözlem formları hazırlanmıştır. Hazırlanan gözlem formları dikkate alınarak ihtiyaçların giderilmesi için yardımlar yapılacaktır.Proje bir yıl sürecek ve yıl içersinde yetim ve öksüz öğrencilere yönelik kurslar ,geziler,sportif faaliyetler ve cinema tiyatro izleme gibi etkinlikler düzenlenecektir.

         “Yetim ve Öksüzlere Gönlümüzde Yer Açalım” projesi kapsamında, Yenişehir Belediyesi’nin katkılarıyla Yenişehir Belediyesi Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kültür Merkezi’nde, ilkokul ve ortaokul düzeyinde okumakta olan yetim-öksüz çocuklarımıza yönelik  “Macera” isimli animasyon filmi izletilmiştir.

         Yenişehir Kaymakamı Suat SEYİTOĞLU, Belediye Başkanı Süleyman ÇELİK, Jandarma Komutanı Burak DURAL ve Milli Eğitim Müdürü Musa AYAZ öğrencileri film molasında ziyaret ettiler.Öğrencilerle  sohbet ederek sorun ve isteklerini dinlediler.            

 

 

 

03-01-201803-01-201803-01-201803-01-2018

Yenigün Mah. İznik Cad. No5 Yenişehir/Bursa - 0 224 773 00 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.