BURSA YENİŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YENİLENEN ÖĞRETİM PROGRAMLARI TOPLANTISI YAPILDI

Yenilenen öğretim programları tanıtım semineri İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Musa AYAZ tarafından Aydoğdubey İlkokulu toplantı salonunda verildi.Programda  Şube Müdürleri ile  okul/kurum müdürlerimiz hazır bulundu.
YENİLENEN ÖĞRETİM PROGRAMLARI TOPLANTISI YAPILDI

Müfredat yenileme çalışmalarında ülkemizin Kalkınma Planları, Hükümet Eylem Planları, Uluslar arası ölçekte gerçekleştirilen sınavların sonuçları (PİSA,TİMMS),farklı ulusal ve uluslar arası kuruluşların raporları ve gerçekleştirilen bilimsel araştırmalar etkili olmuştur.

1.5 yıl süren yoğun ve kapsamlı bir çalışma sonucunda taslak müfredatlar TTKB´ce askıya çıkarılmış, bir aya yakın süre ile her kesime inceleme ve görüş bildirme amacıyla açık tutulmuştur. Bu süre zarfında 184.194 görüş bildirilmiştir.

Bu askı süresinde her kesimden kişiler, kurum ve kuruluşlar görüş ve önerilerini iletmiştir. TTKB bünyesindeki komisyonlar bu görüş ve önerileri dikkate alarak çeşitli düzenlemeler yapmış ve Talim Terbiye kurulunda onaylanan taslak müfredatlar Milli Eğitim Bakanımıza arz edilmiş ve sonrasında onay almıştır.

Yenilenen Müfredatlar ilk olarak 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında 1. 5. ve 9.sınıflarda uygulamaya konacaktır. Ocak 2018’e kadar programlarla ilgili sahadaki uygulamamız üzerinden izleme ve değerlendirme çalışmaları yapılacaktır.

 

Eylül ayından itibaren okullarımızın açılmasıyla birlikte, bütün öğretmenlerimiz ve velilerimize programların ayrıntılı olarak tanıtılacağı toplantılar düzenlenecektir. Bununla ilgili olarak 2016-2017 Eğitim ve Öğretim yılından itibaren başlayan uzun soluklu çalışmalarla yenilenen müfredatlar, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı boyunca yapılacak hazırlıklarla 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında tüm sınıf düzeylerinde ve tüm derslerde uygulamaya konulacaktır.


06-09-201706-09-201706-09-2017

Yenigün Mah. Atatürk Cad. Lale Sokak No1 Yenişehir/Bursa - 0 224 773 00 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.