BURSA YENİŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ OLAN ÖĞRENCİMİZ ANKARA´DA AĞIRLANDI

TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ OLAN ÖĞRENCİMİZ ANKARA´DA AĞIRLANDI

 

 

            İlhan Oğuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencisi Hüseyin Cem DOĞRU, babası Yılmaz DOĞRU ve Okul Müdürü Mehmet ŞAHİN ödül töreni için Ankara´ya davet edildi. İLESAM tarafından 5 yıldızlı otelde  ağırlanan öğrenci, veli ve Okul Müdürü 30 Kasım 2015 tarihinde Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürü Ali ATLIHAN tarafından makamında ağırlanarak çeşitli ödüller takdim edildi. Ayrıca Mesleki ve Teknik Eğitimi Genel Müdürlüğü Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Şennur ÇETİN tarafından makamında ağırlandı.

            Ödül töreni öncesi saat 10.30´da yarışmada dereceye giren öğrenciler, velileri ve öğretmenleri T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü´nü ziyaret etti. Telif Hakları Genel Müdürü Sayın Ali ATLIHAN öğrencilerle sohbet etti, telif hakları ve korsan ile ilgili bilgiler verdi. Dereceye giren öğrencilerin ödülleri 30 Kasım 2015 tarihinde saat 13.30’da Milli Eğitim Şura Salonu’nda gerçekleştirilen bir programla  sahiplerini buldu. program İLESAM Federasyon Temsilcisi ve Fotoğraf Sanatçısı Zeynel Yeşilay’ın hazırladığı Meslek Birliği’nin faaliyetleri ve korsan yayının zararlarını içeren bir multivizyon gösterisi ile başladı.

 

            İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri PARMAKSIZ, “Esere Saygılı, Korsana Karşıyız” Ulusal Slogan ve Logo Yarışması ile Türkiye’deki tüm ortaokul ve liselerdeki gençlerin telif hakkı ve neden korsan yayın alınmaması gerektiği konusunda bilinçleneceğini, böylelikle devletimizin vergi kaybının önlenebileceğini, sanat ve sanatçıların telif haklarına kavuşacaklarını ve daha güzel eserlere imza atacaklarını söyleyerek bu projelerini destekleyen T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı’na,  T.C.Milli Eğitim Bakanlığı’na ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

            Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürü Ali ATLIHAN ise gençlerin üzerine düşen görevin ülkemiz kültür üretimine katkı sağlamanın sorumluluğuyla daha çok çalışmak ve Türk kültürünü dünya tarihinde hak ettiği yere taşımak olduğuna vurgu yaparak projeyi hayata geçiren İLESAM’ı ve yarışmada derece alan öğrencileri kutladı.

            Esere Saygılı, Korsana Karşıyız Ulusal Slogan ve Logo Yarışması plaketleri, katılım belgeleri, diz üstü bilgisayarları, tablet bilgisayarları, dijital fotoğraf makineleri, kitap setleri Telif Hakları Genel Müdürü  Ali ATLIHAN, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ercan Şen Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Şennur ÇETİN, İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri PARMAKSIZ, İLESAM Genel Başkan Yardımcısı İlter Yeşilay, İLESAM Yönetim Kurulu üyelerinden Cemal TUZCUOĞULLARI ve Arif BÜK, Ankara İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İhsan YALÇINKAYA, tarafından öğrencilere takdim edildi.

            Ödül alan her bir öğrenci o an ki duygu ve düşüncelerini seyircilerle paylaştı.

            Öğrencimizin babası Yılmaz DOĞRU kendisinin sanayide esnaf olduğunu, kendisinin okuyamadığını ama oğlunun böyle bir başarı göstermesinin gurur kaynağı olduğunu belirterek  çok büyük mutluluk ve onur yaşadığını dile getirdi.

            Okul Müdürü Mehmet ŞAHİN ise öğrencilerinin gösterdiği başarının çok büyük bir başarı olduğunu, yarışmaya toplam 10.000 civarında katılımın olduğunu, 10.000 eser arasından üçüncü olması nedeniyle gurur duyduklarını dile getirerek, bu başarının diğer öğrencilerimizin de motivasyonunu ve okula ve derslere karşı ilgisini artırdığını belirtti.

 

            Türkiye üçüncüsü olan öğrencimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.


08-12-201508-12-201508-12-2015Kurtuluş Mah. Şehit İbrahim Akalın Sokak No.3/Kat.3 Yenişehir/BURSA Şehit Yunus Bal Ortaokulu Binası - 0 224 773 00 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.