BURSA YENİŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tüm Ortaokul ve Lise Öğrencileri İçin “Esere Saygılı, Korsana Karşıyız” Ulusal Slogan ve Logo Yarışması Projesinde Yenişehir İlhan Oğuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencisi Hüseyin Cem Doğru, Türkiye 3.sü

Tüm Ortaokul ve Lise Öğrencileri İçin “Esere Saygılı, Korsana Karşıyız” Ulusal Slogan ve Logo Yarışması Projesinde Yenişehir İlhan Oğuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencisi Hüseyin Cem Doğru, Türkiye 3.sü

İlhan Oğuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencisi Hüseyin Cem Doğru, İlim Edebiyat Eserleri Sahipleri Birliği (İLESAM) ile Milli Eğitim Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı iş birliği ile Türkiye genelinde düzenlenen "Esere saygılı, korsana karşıyız" adlı slogan ve logo yarışmasında Türkiye 3.sü olarak büyük bir başarıya imza attı.

          İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz ve eğitim-öğretimden sorumlu Şube Müdürü Muhammet Asil okulu ziyaret ederek öğrenciyi ödüllendirdiler. Ayrıca okul idareci ve öğretmenlerine tebriklerini ilettiler.

        Eser sahibi olan herkesin büyük fedakarlıklar  sonucu, emek vererek ortaya çıkardığı eserlere saygı gösterilmesi gerektiğini kaydeden Ayaz, gençlere “Sizler geleceğin mirasçılarısınız. Lütfen korsandan, intihallerden ve yalandan uzak durun. Her türlü fikir korsanlığa ve eser korsanlığına karşı da halkı bilinçlendirin. Ben inanıyorum ki bu tür projeler ile çocuklarımız ve gençlerimiz, bugün ülkemizin ve dünyamızın karşı karşıya bulunduğu telif hakkı ihlalleri ve korsan konusunda bilinçlenecek ve bu konuda duyarlılıkları gelişecek hayat karşısındaki duruşları sağlamlaşacaktır. Tekrardan dereceye giren öğrencimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum. Emeği geçen öğretmen ve idareci arkadaşlarıma da teşekkürlerimi iletiyorum ”dedi.

          12. sınıf öğrencisi Hüseyin Cem Doğru ,Okul Müdürü Mehmet Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz’dan oluşan heyet, Yenişehir Kaymakamı Rahmi Köse tarafından kabul edildi. Köse, Okul Müdürü Mehmet Şahin ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz’ı ilçemize kazandırılan bu başarıdan dolayı kutladı. Daha sonra öğrenciden eseri hakkında bilgi alan Kaymakamımız başarılı öğrenciyi tebrik ederek çeşitli hediyelerle ödüllendirdi.

Kurtuluş Mah. Şehit İbrahim Akalın Sokak No.3/Kat.3 Yenişehir/BURSA Şehit Yunus Bal Ortaokulu Binası - 0 224 773 00 99

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.